Alžír

Alžír splňuje všechny předpoklady pro prosperující město. Starý přístav na úpatí masivu Bouzareah je chráněn přístavní hrází, která vznikla už v 16. století spojením přilehlých skalnatých ostrovů.

Alžír má zemědělské zázemí v nížině Mitidža a v Sahelu, díky kterému mohlo být město odedávna zásobováno zemědělskými produkty. Dodnes je toto území nejdůležitější zemědělskou oblastí. Pěstuje se zde víno, tabák, citrusové plody a obilniny.

Rabat

Ve městě je sídlo krále, vlády a katolického biskupství. Sídlí zde univerzita, technická vysoká škola, škola tkaní koberců i Ústav pro arabský jazyk.

Město je střediskem bavlnářského, kožedělného a potravinářského průmyslu, dále pak rybolovu. Výrazně zastoupené je umělecké řemeslo (koberce, ozdoby, keramika, …). Významný je i cestovní ruch. Ve městě je zoo, botanická zahrada, divadla a muzea.

Johannesburg

Přezdívaný město zlata, mezi místními známý také jako Jo“burg, Jozi a JHB, je největším městem Jihoafrické republiky. Se svými 4,4 milióny obyvatel je průmyslovým a ekonomickým centrem Jihoafrické republiky.