Californie

10 největších měst – Los Angeles, San Diego, San Jose, San Francisco, Fresno, Sacramento, Long Beach, Oakland, Bakersfield, Anaheim

V převážně hornaté východní části státu se rozkládá pohoří Sierra Nevada s nejvyšší horou tzv. souvislých Spojených států (tj. bez Aljašky a Havaje) Mount Whitney (4417 m) a horké suché pouště. V pohoří Sierra Nevada se nachází slavný Yosemitský národní park a hluboké sladkovodní jezero Tahoe. Na jihu leží velké slané jezero Salton Sea a Mohavská poušť. V severovýchodní části této pouště leží Údolí smrti, kde se nachází nejníže ležící bod (Badwater, 86 m pod úrovní hladiny oceánu) a zároveň nejteplejší místo v Severní Americe.

Florida

Mezi turisticky zajímavá místa patří i Kennedy Space Center na Cape Canaveral (východní pobřeží Floridy). Vesmírné středisko NASA, odkud startovaly raketoplány i menší rakety, vynášející na oběžnou dráhu družice. Součástí komplexu je i návštěvní středisko s řadou muzeí a atrakcí.

Na severu východního pobřeží se nachází nejstarší dosud obydlené město, které bylo založeno v Americe Evropany, St.Augustine. Město s pouhými 11.000 obyvateli, ale jeho historie začíná již v 16.století.

Turisticky atraktivní je i rezervace Everglades na jihu poloostrova, kde žijí tisíce aligátorů a lze ji navštívit na speciálních lodích-vznášedlech.
\nVe střední části Floridy u města Orlando se nachází několik zábavních parků, například Universal Orlando Resort nebo obrovský zábavní komplex Walt Disney World.

Las Vegas

Město Las Vegas je především známé svým nočním životem ale také i zločinností. Srdcem Las Vegas je Las Vegas Boulevard, respektive jeho část nazývaná The Strip dlouhá 7,2 km. V této části se nachází většina hotelových komplexů, které jsou zároveň i obřími kasíny. Nachází se zde 18 z 25 největších hotelů na světě.

Zajímavým dopravním prostředkem je Monorail, který slouží pro přepravu mezi sedmi hotely po celé délce The Strip a stojí $5. Dopravu do jiných částí města zabezpečuje místní autobusová doprava. Také je k dispozici Taxi, které je ovšem k přepravě na Stripu nevhodné kvůli neustálým zácpám a frontám.

New York

Turistika je významným zdrojem příjmů, protože město ročně navštíví asi 40 milionů turistů.

Nejpopulárnějšími destinacemi jsou Empire State Building, Ellis Island, divadla na Broadwayi, muzea jako Metropolitan Museum of Art a další místa jako Central Park, Washington Square Park, Rockefeller Center, Times Square, Bronx Zoo, New York Botanical Garden, luxusní obchody na 5. a Madison Avenue a nebo události jako Halloween ParadeGreenwich Village, Tribeca Film Festival a vystoupení v Central Parku. Nejpopulárnější atrakcí je Socha svobody, jedna z ikon Spojených států.

Washington