Severní Amerika

california 3 597

Californie

10 největších měst - Los Angeles, San Diego, San Jose, San Francisco, Fresno, Sacramento, Long Beach, Oakland, Bakersfield, Anaheim

V převážně hornaté východní části státu se rozkládá pohoří Sierra Nevada s nejvyšší horou tzv. souvislých Spojených států (tj. bez Aljašky a Havaje) Mount Whitney (4417 m) a horké suché pouště. V pohoří Sierra Nevada se nachází slavný Yosemitský národní park a hluboké sladkovodní jezero Tahoe. Na jihu leží velké slané jezero Salton Sea a Mohavská poušť. V severovýchodní části této pouště leží Údolí smrti, kde se nachází nejníže ležící bod (Badwater, 86 m pod úrovní hladiny oceánu) a zároveň nejteplejší místo v Severní Americe.

florida

Florida

Mezi turisticky zajímavá místa patří i Kennedy Space Center na Cape Canaveral (východní pobřeží Floridy). Vesmírné středisko NASA, odkud startovaly raketoplány i menší rakety, vynášející na oběžnou dráhu družice. Součástí komplexu je i návštěvní středisko s řadou muzeí a atrakcí.
Na severu východního pobřeží se nachází nejstarší dosud obydlené město, které bylo založeno v Americe Evropany, St.Augustine. Město s pouhými 11.000 obyvateli, ale jeho historie začíná již v 16.století.
Turisticky atraktivní je i rezervace Everglades na jihu poloostrova, kde žijí tisíce aligátorů a lze ji navštívit na speciálních lodích-vznášedlech.
Ve střední části Floridy u města Orlando se nachází několik zábavních parků, například Universal Orlando Resort nebo obrovský zábavní komplex Walt Disney World.

las-vegas

Las Vegas

Město Las Vegas je především známé svým nočním životem ale také i zločinností. Srdcem Las Vegas je Las Vegas Boulevard, respektive jeho část nazývaná The Strip dlouhá 7,2 km. V této části se nachází většina hotelových komplexů, které jsou zároveň i obřími kasíny. Nachází se zde 18 z 25 největších hotelů na světě.
Zajímavým dopravním prostředkem je Monorail, který slouží pro přepravu mezi sedmi hotely po celé délce The Strip a stojí $5. Dopravu do jiných částí města zabezpečuje místní autobusová doprava. Také je k dispozici Taxi, které je ovšem k přepravě na Stripu nevhodné kvůli neustálým zácpám a frontám.

new-york

New York

Turistika je významným zdrojem příjmů, protože město ročně navštíví asi 40 milionů turistů.[83] Nejpopulárnějšími destinacemi jsou Empire State Building, Ellis Island, divadla na Broadwayi, muzea jako Metropolitan Museum of Art a další místa jako Central Park, Washington Square Park, Rockefeller Center, Times Square, Bronx Zoo, New York Botanical Garden, luxusní obchody na 5. a Madison Avenue a nebo události jako Halloween ParadeGreenwich Village, Tribeca Film Festival a vystoupení v Central Parku. Nejpopulárnější atrakcí je Socha svobody, jedna z ikon Spojených států.

washington

Washington